Az egyháztörténet bizonyságtétel

2018. március 09., címkék: aranygyűrűs teológiai doktor, zsinati levéltár, interjú, horváth erzsébet, egyháztörténet

„Mindig sokat jelentett számomra, hogy lelkészként foglalkozhatok az egyháztörténettel" – fogalmaz Horváth Erzsébet. A Zsinati Levéltár igazgatója tavaly év végén vehette át az Aranygyűrűs teológiai doktor kitüntetést.

Kiváló teológusokat díjaztak

2017. november 23., címkék: kitüntetés, xiv. zsinati ciklus 10. ülésszak, czanik péter, horváth erzsébet

Horváth Erzsébet egyháztörténész, a Zsinati Levéltár igazgatója vehette át a teológiai doktorok legrangosabb elismerését jelképező arany pecsétgyűrűt, Czanik Péter nyugalmazott esperes teológiai munkásságát pedig az arany oklevéllel köszönte meg egyházunk Zsinata november 23-i ülésén.

A magyar református Wallenberg

2012. november 26., címkék: soós géza, horváth erzsébet, soos géza

Száz évvel ezelőtt született Soos Géza, a Soli Deo Gloria ifjúsági mozgalom vezetője, a II. világháborúban ellenálló, zsidómentő, később református lelkész, akire a héten konferencia emlékezik. Élete akciófilmbe illik, számos ponton még ma is homályos. Soos Gézáról és a kutatás jelenlegi állásáról Horváth Erzsébettel, az MRE Zsinati Levéltárának igazgatójával beszélgettünk.